PES 2012

PES 2012 Pro Evolution Soccer 2012

Pro Evolution Soccer 2012 na Windows Phone

Zalety

  • Dynamiczna rozgrywka
  • Różne sposoby kontroli
  • Ładna grafika i animacje

Wady

  • Nie wszystkie drużyny mają prawdziwe składy

Bardzo dobry
8

PES 2012 na Windows Phone to najnowsza część tego popularnego symulatora piłki nożnej na telefony, wyposażone w system operacyjny od Microsoft. Czego możemy się spodziewać po mobilnej wersji kultowej gry? Na pewno ładnej grafiki, wysokiej grywalności oraz wielu emocji podczas rozgrywania meczów!

PES 2012 na Windows Phone - pierwsze wrażenia

Na pierwszy rzut oka możemy zaobserwować, że poprawiona została szata graficzna, a animacje wyglądają naprawdę znacznie lepiej niż w PES 2011. Co prawda podczas ujęć pokazujących np. postacie graczy w zbliżeniu wciąż widać tzw. pikselozę, ale podczas rozgrywania meczu nie sprawia to problemów. Sterowanie opiera się na wirtualnym padzie i dwóch przyciskach. Nauka kontroli nad zawodnikami nie zajmie wiele czasu nawet mniej doświadczonym graczom. Wielu ucieszy obecność komentatora i całkiem fajna ścieżka dźwiękowa.

Rozgrywka

Przed rozpoczęciem meczu można wybrać swoją drużynę, skład i wydać polecenia taktyczne. Do wyboru mamy kilka lig, niestety tylko niektóre mają licencjonowane drużyny. Prawdziwymi składami możemy grać w lidze hiszpańskiej, włoskiej, meczach Ligi Mistrzów oraz Lidze Europejskiej (jest Wisła Kraków!) a także w meczach pomiędzy reprezentacjami narodowymi.

Do wyboru mamy kilka trybów gry, w tym najpopularniejsze: szybki mecz, turniej, mecze pucharowe UEFA, oraz mecze w trybie multiplayer. Możemy także trenować oraz urządzać konkursy rzutów karnych i wolnych.

Mecze możemy rozgrywać na jednym z pięciu poziomów trudności, a mogą one trwać 3, 5 lub 10 minut. Do wyboru mamy kilka widoków, które można wybrać wedle własnych upodobań. Sama rozgrywka jest bardzo wciągająca! Gra się z łatwością w ataku, ale opanowanie obrony sprawia sporo trudności.

Podsumowanie

PES 2012 na Windows Phone to bardzo dobra produkcja, warta swojej ceny. Aplikacja oferuje nam wiele trybów gry, dzięki czemu można przymknąć oko na brak licencji dla np. angielskiej Premiership. Gra powinna spodobać się wszystkim fanom serii PES oraz FIFA!

PES 2012

Download

PES 2012 Pro Evolution Soccer 2012

Opinie użytkowników o PES 2012